Pokazy strażackie dla dzieci z przedszkola

4 maja br. w Dniu Strażaka dzieci z grupy żółwiki i żabki z Przedszkola w Urszulinie pod opieką Pań Henryki Artymiuk i Barbary Jurko odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze specyfiką swojej pracy, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku, dzieci dowiedziały się jak i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły samochody ratowniczo – gaśnicze. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wozów bojowych i sprzętu znajdującego się w nich a wykorzystywanego do pracy podczas akcji. Dużo radości sprawiły dzieciom pokazy umundurowania a szczególnie możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Wielką frajdą dla maluchów było lanie wody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem. Dzieci wręczyły strażakom kwiaty a strażacy  dzieciom elementy odblaskowe.

Tekst i fot. Stanisław Artymiuk