Pokazy strażackie dla dzieci z klasy I S.P. w Urszulinie

W dniu 31 maja 2017 r.  dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej im. A. Lityńskiego w Urszulinie wzięły udział w spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. Strażacy omówili zasady dotyczące właściwego postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Zwracali uwagę na zasadność wzywania służb ratowniczych, przypomnieli o najważniejszych numerach alarmowych. Zaprezentowali samochody ratowniczo–gaśnicze i sprzęt znajdujący się na ich wyposażeniu. Przedstawili sposoby i techniki podawania wody podczas pożaru. Dzieci miały okazję zobaczyć z czego składa się pełny strój bojowy strażaka. Dowiedziały się jaką role spełniają jego poszczególne elementy zabezpieczające przed ogniem i innymi zagrożeniami związanymi z akcją ratowniczą oraz tego, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy wyjeżdżają również  do wypadków komunikacyjnych i pomagają w likwidacji innych miejscowych zagrożeń. Dzieci słuchały z wielką uwagą. Było to bardzo pouczające spotkanie związane z bezpieczeństwem i postępowaniem w przypadku zagrożenia. Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły strażakom piękne podziękowanie i laurki a w nagrodę każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci elementu odblaskowego, który ma pomagać w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.