Pokazy strażackie w Suminie

W dniu 10 czerwca 2017 r, odbył się rowerowy rajd przedszkolaków z rodzicami. Wyjazd był spod szkoły przez Dębowiec nad jezioro Sumin, aby było bezpiecznie trasę rajdu zabezpieczali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Urszulinie. Nad jeziorem rodzice z dziećmi korzystali z placu zabaw, nauczycielki z przedszkola w Urszulinie przeprowadziły zabawy integrujące grupy i rodziców. Pobyt na pikniku uatrakcyjnili uczestnikom strażacy z OSP w Urszulinie. Przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego z użyciem łodzi motorowej, pokazali podejmowanie osoby tonącej i udzielanie pierwszej pomocy medycznej. Omówili zasady ratownictwa technicznego demonstrując ewakuowanie osoby poszkodowanej z pojazdu i przygotowanie jej do transportu w karetce  Pogotowia Ratunkowego. Funkcjonariusz Policji omówił zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk podczas wakacji i bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg. Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Tekst i fot. Henryka Artymiuk