Eliminacje powiatowe „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 27 marca br. Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Włodawie przy współudziale Komendy Powiatowej PSP we Włodawie, Starostwa Powiatowego we Włodawie i Wójtów Gmin z terenu powiatu po raz kolejny zorganizował eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Zwycięzcy eliminacji gminnych wzięli  udział w eliminacjach powiatowych. Naszą gminę reprezentowali:

I grupa wiekowa Szkoły Podstawowe    klasy I-VI

–  Filip Szadkowski

– Dominik Kucharuk

– Gabriela Prill

II grupa wiekowa Szkoły Podstawowe klasy VII-VIII, Gimnazjum klasy II-III

– Krzysztof Artymiuk

– Przemysław Łapiński

– Dominika Tymoszczuk

III grupa wiekowa Szkoły Ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne

– Julia Szadkowska

– Aleksandra Ordowska

– Kocot Grzegorz

Nasi  zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki w eliminacjach powiatowych. Filip Szadkowski zajął pierwsze miejsce w grupie I kwalifikując się  do eliminacji wojewódzkich, Krzysztof Artymiuk zajął III miejsce w grupie II, a Aleksandra Ordowska zajęła II miejsce w grupie III. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą  znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru i wiedzą na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Na zakończenie wręczono zawodnikom nagrody, upominki i pamiątkowe dyplomy.

tekst S. Artymiuk, fot. S. Błaszczuk