Mistrzostwa Województwa Lubelskiego MDP 2018

W dniu 20.06.2018r. w Parczewie rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regulaminu CTIF. W zawodach wzięło udział 24 drużyny, w tym MDP Urszulin w kategorii dziewcząt. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy na 400m. Zawody te rozgrywane są co dwa lata i są eliminacją do Mistrzostw Polski. Nasza drużyna w składzie: Gabriela P, Natalia P, Dominika R, Patrycja T, Wiktoria T, Amelia D, Magda Ś, Wiktoria O. i Aleksandra O. zajęły dziewiąte miejsce w kwalifikacji ogólnej. W ogromnym upale dziewczęta dały z siebie wszystko ale brak doświadczenia w tej rangi zawodach uniemożliwił zajęcie wyższego miejsca. Zdobyte jednak doświadczenie będzie z pewnością procentować w kolejnych latach.

tekst i fot. Mariusz Kucharski