Nocne ćwiczenia lotniczego pogotowia i strażaków

W dniu 16.09.2014 r. odbyło się szkolenie doskonalące dla strażaków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z zakresu współdziałania z SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.                                                                                        Strażacy OSP Urszulin brali udział w nocnym szkoleniu mających na celu szybkie zabezpieczenie lądowiska dla helikoptera medycznego. Helikopter lądował na wolnym placu. Podczas manewrów poinstruowano jak profesjonalnie przygotować miejsce do lądowania śmigłowca w warunkach nocnych. Odpowiednie ustawienie strażaków z latarkami, oświetlenie krzyżowe lądowiska oraz zabezpieczenie terenu w warunkach nocnych w czasie lądowania śmigłowca zostało przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie.