MDP nad jeziorem Białym w Okunince

 

W dniach 3-4 października br.  przy pięknej jesiennej pogodzie dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Urszulinie został zorganizowany wyjazd nad jezioro Białe w Okunince. Pierwszego dnia wycieczki ( w sobotę) odbył się spływ kajakowy po jeziorze Białym. Jest to wspaniały pomysł na aktywne spędzenie czasu na łonie natury, podziwiania piękna, a zarazem sprawdzenie swoich umiejętności fizycznych w warunkach spływu. Wszystkim druhom spodobało się pływanie kajakiem, niektórzy pływali już po raz kolejny. Jezioro Białe dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń.

Sobotnie popołudnie młodzież spędziła na  grach i zabawach integracyjnych, które były świetną gimnastyką umysłu, wyobraźni i ciała, a także sposobem na  wzmacnianie więzi w zespole. Ostatnia konkurencja zakończyła się przy ognisku wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Spływ został poprzedzony wycieczką młodzieży do obozu zagłady w Sobiborze, który powstał na przełomie kwietnia i maja 1942 r., jako drugi, po Bełżcu, ośrodek eksterminacji Żydów w ramach „Akcji Reinhardt”. Prelekcję na temat historii obozu wygłosił opiekun drużyny druh Mariusz Kucharski.

Niedzielny poranek rozpoczął się wczesną pobudką i śniadaniem na świeżym powietrzu. Po śniadaniu młodzież wzięła udział  w liturgii Mszy Świętej, która odbyła się w miejscowej kaplicy.

Przed południem uczestnicy wycieczki wyruszyli w teren, aby poznać krajobraz okolicy. Podczas wędrówki podziwiali piękno pobliskich jezior w tym jezioro Białe, Glinki, oraz  Święte. Przewodnik grupy ciekawie opowiedział historię  okolicy oraz zapoznał młodzież z walorami otaczającej przyrody.

MDP serdecznie dziękuje  druhom z OSP Urszulin oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie za udzielone wsparcie  w zabezpieczeniu spływu  po jeziorze Białym.

Dziękujemy również Państwu Annie i Piotrowi Oleszczuk za udostępnienie kajaków.

Dziękujemy za pomoc i wsparcie Państwu Marii i Ryszardowi Drob.

Serdecznie dziękujemy również za pomoc i wsparcie Państwu Krystynie i Adamowi Wojcieszuk.

Szczególne podziękowania ślemy dla naszych opiekunów wycieczki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego wyjazdu.