Wizyta samorządowców i strażaków z Szacka

W dniu 19.02.2016 r. na zaproszenie Wicestarosty Włodawskiego Adama Panasiuka OSP Urszulin odwiedziła delegacja samorządowców i strażaków z Szacka. Delegacji towarzyszył Komendant Powiatowy PSP Paweł Matczuk i Wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki. Celem wizyty gości z Szacka było zapoznanie się z funkcjonowaniem i wyposażeniem jednostek straży pożarnej w Polsce. Odwiedziny rozpoczęli od KP PSP we Włodawie, następnym punktem była OSP w Różance, a na koniec szacka delegacja przybyła do Urszulina. Tu, po zapoznaniu się z działalnością i wyposażeniem naszej jednostki, przeprowadzono rozmowy dotyczące przygotowania wspólnego projektu wyposażenia szackich i włodawskich straży, który będzie składany do programu Europejskiej Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. W tej cześci uczestniczyli już prawie wszyscy wójtowie naszego powiatu oraz Starosta Włodawski Andrzej Romańczuk. Rozmowy zakończył uroczysty obiad, przygotowany przez naszych strażaków-ochotników.