Upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski

Druhowie z OSP Urszulin i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  w Urszulinie przystąpili do wspólnego ogólnopolskiego przedsięwzięcia Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, które miało na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Głównym założeniem wspólnej inicjatywy był przemarsz przez Polskę  Ognisk Ducha  Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20:00 ognisk w całym kraju, które rozpoczęło się zapaleniem  ognia przy krzyżu na Giewoncie.

W czwartkowy wieczór o godzinie 20:15 przed strażnicą OSP Urszulin rozpalono ogromne  ognisko. Właśnie w taki sposób druhowie strażacy upamiętnili 1050 rocznicę Chrztu Polski.