Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu gminy Urszulin

W dniu 13 listopada 2016 r. w  pięknym drewnianym kościele pod wezwaniem Św. Stanisława BM w Wereszczynie została odprawiona uroczysta Msza  Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu gminy Urszulin. Kontynuując tę piękną tradycję  na uroczystość przybyli Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie bryg.  Dariusz Pytka i Prezes Zarządu Oddziału  Powiatowego ZOSP RP we Włodawie dh Franciszek Gruszkowski oraz strażacy-ochotnicy z całej gminy. Na Mszy obecni byli również Wójt Gminy Urszulin Tomasz Antoniuk oraz Wicestarosta Włodawski Adam Panasiuk. Przed rozpoczęciem Eucharystii druh Mariusz Kucharski odczytał listę zmarłych strażaków z terenu gminy Urszulin. Mszy Świętej przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Mirosław Kurjaniuk. Homilię wygłosił ks. kapelan kanonik Stanisław Dadas, który m.in. mówił, aby pielęgnować dalej ten zwyczaj modlitwy za zmarłych. Wspomniał o Mszy Świętej, która odbędzie się w ramach całego powiatu w niedzielę 20.11.2016 r. w Suchawie w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

Tekst i zdjęcia Iwona Jung