Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu włodawskiego

W dniu dzisiejszym (20.11.2016 r.) w pięknej kaplicy w Suchawie odbyła się uroczysta Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu włodawskiego. Kaplica została odbudowana po pożarze, który miał miejsce w dniu 12 lipca 2012 roku. Na modlitwę przybyli: poczet Komendy Powiatowej PSP we Włodawie,  9  pocztów sztandarowych OSP z terenu powiatu, oraz Proporzec MDP Urszulin. W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, bryg. Paweł Matczuk, Prezes Zarządu Oddziału  Powiatowego ZOSP RP we Włodawie, dh Franciszek Gruszkowski, Dowództwo Jednostki Ratowniczo Gaśniczej: st. kpt. Robert Barszczewski, mł. bryg. Waldemar Makarewicz a także przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz strażacy-ochotnicy z całego powiatu. Przed rozpoczęciem Eucharystii st. kpt. Robert Barszczewski odczytał listę zmarłych strażaków z terenu powiatu. Mszę celebrował ks. kapelan Stanisław Dadas, który mówił, że dobrze jest pamiętać o zmarłych. Jeśli tracimy pamięć, tracimy tożsamość. Jeśli tu i teraz pamiętamy o tych co byli przed nami możemy być pewni, że ktoś będzie pamiętał o nas, stanie nad naszą mogiłą, zapali znicz, złoży kwiaty i zaniesie modlitwę, prosząc o Boże Miłosierdzie dla tych co odeszli do wieczności.

Tekst i fot. Iwona Jung

Tekst i zdjęcia Iwona Jung