Wypadek w gospodarstwie rolnym

W dniu  7 kwietnia 2017 roku o godz.15 jednostka OSP Urszulin została zadysponowana do zdarzenia w miejscowości  Dębowiec.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że podczas prac  wiosennych w gospodarstwie rolnym jedna osoba uległa wypadkowi. W maszynę rolniczą siewnik została wkręcona ręka rolniczki. Akcja strażaków polegała na uwolnieniu  ręki z maszyny z użyciem nożyc hydraulicznych oraz na zabezpieczeniu lądowiska dla helikoptera medycznego. Zabezpieczenie terenu w czasie lądowania zostało przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie. Ranną przetransportował śmigłowiec do szpitala. To była trudna akcja ratownicza i pierwsza przeprowadzona przez ratowników z Urszulina  podczas wypadku w gospodarstwie rolnym. W akcji udział wzięli również  strażacy z  JRG Włodawa.

Tekst Iwona Jung

Fot. Sylwia Szczepanik oraz Stanisław Artymiuk