Powiatowy Dzień Strażaka we Włodawie

W niedzielę 7 maja 2017 r. druhowie  z OSP  Urszulin oraz MDP wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się pochodem. Strażacy  przemaszerowali ulicami  Włodawy. Kolumna marszowa składała się z orkiestry dętej,  pocztów jednostek straży pożarnych z terenu powiatu włodawskiego oraz strażaków zarówno zawodowych jak i ochotników, członków MDP a także innych uczestników. Trasa przebiegała począwszy od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Ks. Stanisław Dadas proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie dziękował wszystkim strażakom za ich dobro i poświęcenie, za to że rezygnują z własnego czasu by być tam gdzie jest drugi człowiek w potrzebie, że są na służbie, że chcą służyć. Tegoroczna uroczystość była szczególna, ponieważ była to Niedziela Dobrego Pasterza, dzień szczególnej modlitwy o powołania. Podczas Mszy czytany był fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus  nazywa siebie Dobrym Pasterzem.  Przykładem osoby, która poszła za  głosem Dobrego Pasterza jest św. Florian, patron strażaków.

tekst Iwona Jung

fot. Iwona Jung, Andrzej Jung