„IFRE-EXPO Kielce” 2017

W dniu 8 czerwca 2017 grupa strażaków z gminy Urszulin reprezentująca jednostki OSP Urszulin, Wereszczyn i Wola Wereszczyńska wyjechała na Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnych i Służb Ratowniczych „IFRE-EXPO Kielce”. Główne zainteresowanie strażaków z Urszulina budziły prezentowane średnie samochody ratowniczo-pożarnicze, łodzie do ratownictwa wodnego oraz najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sprzętu pożarniczego i ochrony osobistej strażaków. Szczególną uwagę strażacy zwrócili na łódź ratownictwa wodnego Whaly 435 z silnikiem 30 KM, obuwie specjalne produkowane przez lubelską firmę PROTEKTOR S.A., nowoczesne prądownice serii G-Force oraz  bardzo oryginalne zabudowy samochodów pożarniczych firm „bocar” z  Korwinowa, „Stolarczyk” z Kielc oraz Wawrzaszek z Bielska-Białej. Wyjazd strażaków wzbogacił ich wiedzę na temat nowinek w branży pożarniczej i na pewno przyczyni się do wyboru lepszych ofert przy zakupie nowego sprzętu dla jednostek.