Msza Święta za zmarłych strażaków

W dniu 19.11.2017 r. w kaplicy w Suchawie odbyła się uroczysta Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu włodawskiego. Na modlitwę przybyli: poczet Komendy Powiatowej PSP we Włodawie,  poczty sztandarowe OSP z terenu powiatu, oraz Proporzec MDP Urszulin. W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, bryg. Paweł Matczuk, Prezes Zarządu Oddziału  Powiatowego ZOSP RP we Włodawie, dh Franciszek Gruszkowski, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej st. kpt. Robert Barszczewski, a także Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński,  Wicestarosta Powiatu Włodawskiego Adam Panasiuk oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz strażacy-ochotnicy z całego powiatu. Przed rozpoczęciem Eucharystii st. kpt. Robert Barszczewski odczytał listę zmarłych strażaków z terenu powiatu. Mszę świętą odprawił  Ks. Paweł Florowski.

fot. Iwona Jung