Obchody Dnia Strażaka w Urszulinie

W piątek 4 maja, swoje święto obchodzili strażacy. Z tej okazji  strażacy z OSP oraz MDP Urszulin  uroczyście przemaszerowali ulicami Urszulina do kościoła pw. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie na Mszę Świętą. Mszę Świętą w intencji strażaków koncelebrowali proboszcz urszulińskiej parafii ks. Marian Franczuk oraz ks. kan. Jan Słoma z  parafii pw. św. Józefa w Cycowie. Ks. Marian Franczuk podziękował strażakom za poświęcenie, za działalność ratowniczą oraz za udział w uroczystościach państwowych i religijnych.  W trakcie Eucharystii wspominano i modlono się również w intencji zmarłych druhów strażaków. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie integracyjne strażaków  ich rodzin oraz gości zaproszonych.

Tekst i fot. Iwona Jung