Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze  Urszulin 2018

W niedzielne popołudnie 20 maja 2018 roku na stadionie w Urszulinie odbyły się międzygminne zawody sportowo – pożarnicze. Do turnieju stanęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Kobiece i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gminy Urszulin, Hańsk i Wola Uhruska. Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7 x 50m oraz ćwiczeniu bojowym. Celem było wyłonienie najlepszych drużyn z poszczególnych gmin.
W gminie Urszulin zwyciężyła drużyna z Andrzejowa przed OSP Urszulin, Wereszczyn, Nowe Załucze, i Wolą Wereszczyńską a w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewczęta z Hańska przed MDP Wola Uhruska i Urszulin. W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych chłopcy z Hańska przed MDP Urszulin i Wola Uhruska.

Kobieca Drużyna Pożarnicza z Hańska przed KDP z Woli Uhruskiej i Urszulina.

Najlepszą drużyną z gminy Hańsk została OSP Hańsk przed OSP Osowa. Najlepszą drużyną z gminy Wola Uhruska została OSP Wola Uhruska przed strażakami z Uhruska, Siedliszcza i Zbereża.

W klasyfikacji międzygminnej wśród seniorów zwyciężył zespół z Woli Uhruskiej drugie miejsce przypadło OSP Hańsk natomiast trzecie strażakom z OSP Andrzejów dalej znalazły się OSP Wereszczyn, Osowa, Nowe Załucze, Urszulin, Uhrusk, Siedliszcze, Wola Wereszczyńska, Zbereże.

Nie chodzi tu tylko o miejsca na turniejowym podium ale przede wszystkim o wspólnie spędzony czas, zapał i chęć podejmowania rywalizacji.

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy a trzy najlepsze    w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójtów Gmin   z Urszulina, Hańska i Woli Uhruskiej. Zmagania strażaków sędziowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie.

fot.  Andrzej Jung oraz Iwona Jung