Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu Gminy Urszulin

Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych.  O swoich zmarłych kolegach pamiętają również strażacy. Wspólna modlitwa za zmarłych druhów jest odprawiana co roku w poszczególnych parafiach naszej gminy. W tym roku ten dzień przypadł na 6 listopada. W kościele parafialnym p.w. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu Gminy Urszulin. Kontynuując tę piękną tradycję  na uroczystość przybyli Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie  kpt. Łoś Andrzej oraz strażacy z OSP z całej gminy.
Mszę świętą celebrowali:  proboszcz Parafii w Urszulinie ks. Marian Franczuk oraz Ks. Kanonik ppłk Mirosław Kurjaniuk-proboszcz Parafii w Wereszczynie. Listę zmarłych strażaków z terenu gminy Urszulin odczytał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Urszulinie Mariusz Kucharski.

Tekst i foto Iwona Jung