Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu włodawskiego

W dniu 18.11.2018 r. w pięknej kaplicy w Suchawie odbyła się uroczysta Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu włodawskiego. Kaplica została odbudowana po pożarze, który miał miejsce w dniu 12 lipca 2012 roku. Na modlitwę przybyli: poczet Komendy Powiatowej PSP we Włodawie,  poczty sztandarowe OSP z terenu powiatu, oraz Proporzec MDP Urszulin. W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie, bryg. Paweł Matczuk, Prezes Zarządu Oddziału  Powiatowego ZOSP RP we Włodawie, dh Franciszek Gruszkowski,  a także przedstawiciele władz powiatowych i gminnych oraz strażacy-ochotnicy z całego powiatu.  Przed rozpoczęciem Eucharystii mł. bryg. Waldemar Makarewicz odczytał listę zmarłych strażaków z terenu powiatu.

tekst i fot. Iwona Jung