Pożar w Michałowie

W dniu 03 stycznia 2019 r. około godz. 13:30 Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie została zadysponowana do wsi Michałów. Po przybyciu na miejsce okazało się ,że pali się drewniany budynek mieszkalny. Działania strażaków polegały na podaniu trzech prądów wody i ugaszeniu palącego się budynku. Duże trudności podczas akcji sprawił silny wiatr, ujemna temperatura powietrza i duże zadymienie. Po ugaszeniu budynku strażacy przeszukali pomieszczenia   używając   aparatów ochrony dróg oddechowych. Uszkodzeniu uległo większość budynku,  instalacje oraz urządzenia znajdujące  się w środku. Nikt z osób zamieszkujących tam nie ucierpiał w pożarze.  Zostały tymczasowo zakwaterowane w lokalu zastępczym. W działaniach brały  udział Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z PSP we Włodawie, OSP Wereszczyn i OSP Wytyczno.

fot. Patryk Romaniuk