Po raz kolejny pożar w Zawadówce

W dniu 09.04.2019 o godz. 20:40 strażacy z jednostki OSP Urszulin po raz kolejny zostali zadysponowani  do gaszenia palących się traw na bagnach PPN w miejscowości Zawadówka. Akcja była utrudniona z powodu braku dojazdu samochodów pożarniczych  na miejsce zdarzenia. Strażacy przy pomocy tłumic ugasili zarzewia ognia. Walkę z pożarem utrudniał wiejący wiatr, który co chwilę podsycał istniejące płomienie. W akcji brały udział także jednostki  OSP z Woli Wereszczyńskiej oraz JRG Włodawa.

Apelujemy o rozsądek i ostrożne obchodzenie się z ogniem na otwartej przestrzeni, ponieważ przy aktualnych warunkach pogodowych i dużej ilości bardzo suchych traw nawet zwykły niedopałek papierosa może wywołać pożar.

Tekst i fot. Iwona Jung