Dwie akcje strażaków

W dniu 18. 04. 2019 r. o godzinie 14:40 jednostka OSP Urszulin zadysponowana została do wypadku drogowego na ul. Leśną w Urszulinie. Na miejscu okazało się, że kierująca samochodem osobowym na łuku jezdni straciła panowanie nad pojazdem i pojazd wypadł z drogi. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i  samochodu. Kierująca po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu została przewieziona karetką pogotowia do szpitala.

fot. Andrzej Jung

Po powrocie do jednostki otrzymaliśmy drugie wezwanie tym razem do miejscowości Grabniak. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że nad jeziorem Uściwierz na dużym obszarze   palą się trawy  stwarzając zagrożenie dla zabudowy letniskowej. Działania strażaków trwały ponad 3 godziny w akcji udział brały Jednostka JRG z PSP we Włodawie, OSP Wereszczyn i  Wytyczno. Na miejscu swoje czynności wykonywali również policjanci.

fot. Piotr Kudyba