Pożar traw w Wereszczynie

O zaprzestanie procederu „wiosennego wypalania traw” apelowaliśmy już wielokrotnie. Mimo strażackich apeli nadal dochodzi do pożarów wyschniętych traw, i w większości przypadków jest to wynik celowych podpaleń. W chwili obecnej mamy za oknami prawdziwą wiosnę, a radosny świergot ptaków przerywa dość często dźwięk syreny… To właśnie strażacy otrzymali kolejne wezwanie do płonących traw.

Z ostatniej chwili…

W dniu wczorajszym tj. 23.04.2019 o godz. 22:20 strażacy z jednostki OSP Urszulin zostali zadysponowani  do gaszenia palących się traw na łąkach w Wereszczynie. Akcja była utrudniona z powodu silnego, porywistego wiatru. Strażacy przy pomocy tłumic gasili ogień oraz podano wodne prądy gaśnicze. W akcji brały udział także jednostki  OSP Wereszczyn oraz OSP Andrzejów.

tekst Iwona Jung

fot. Iwona Jung oraz Andrzej Jung