Pożar traw w Wytycznie

W dniu dzisiejszym strażacy z naszej jednostki wzięli udział w akcji gaszenia pożaru traw w Wytycznie. Jak zauważa się  nasze apele strażackie o rozważne obchodzenie się z ogniem  są lekceważone.  Do pożarów dochodzi często w weekendy.  Tak, jak w większości przypadków przyczyną była zwykła bezmyślność. Takie nieodpowiedzialne czy wręcz głupie zachowania bardzo często znajdują odzwierciedlenie w strażackich statystykach. Do akcji gaszenia pożaru strażacy zostali wezwani o godz. 11:35. Dla druhów z Urszulina był to czas przygotowań do uczestnictwa  we Mszy Świętej i procesji odpustowej. Urszulińscy strażacy na głos syreny natychmiast ruszyli na pomoc. Ugasili pożar i wrócili z pośpiechem do Urszulina, aby wziąć udział w uroczystej procesji odpustowej.

Tekst i fot. Andrzej Jung