Dzień Strażaka

4 maja obchodzimy święto Św. Floriana, patrona strażaków. W związku z tym w sobotnie popołudnie (4.05.2019 r.) strażacy z OSP Urszulin oraz MDP Urszulin  uroczyście przemaszerowali ulicami Urszulina do kościoła pw. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie, na Mszę Świętą z okazji Dnia Strażaka. Proboszcz urszulińskiej parafii ks. Marian Franczuk w trakcie Eucharystii  podziękował strażakom za poświęcenie, za działalność ratowniczą oraz za udział w uroczystościach państwowych i religijnych.  Wspominano i modlono się również w intencji zmarłych druhów strażaków.

Dalsze uroczystości miały miejsce na placu przez strażnicą,  gdzie Wójt Gminy Tomasz Antonik złożył wszystkim Druhnom i Druhom słowa podziękowania za ofiarność, za poświęcenie ochronie życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Życzył bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Szczególne słowa podziękowania za lata działalności oraz wkład w rozwój urszulińskiej straży złożono Druhowi Ryszardowi Kiryk, byłemu Naczelnikowi OSP Urszulin.

Wśród przybyłych gości obecna była również Skarbnik Gminy Urszulin Pani Hanna Waręciak.

tekst Iwona Jung, fot. Iwona Jung oraz Andrzej Jung