Wizyta dzieci w OSP

Obchody Dnia Strażaka związane ze świętem Patrona Świętego Floriana to czas podziękowania za kolejny rok ofiarnej służby, za poświęcenie i ponoszony trud na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia oraz wzorowe wypełnianie powierzonych obowiązków. W tym okresie istnieje możliwość zwiedzania remiz strażackich oraz poznawania sprzętu jakim pracują strażacy. Z tej okazji  dzieci z Przedszkola w Urszulinie pod opieką Pań nauczycielek odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze specyfiką swojej pracy, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku, dzieci dowiedziały się jak i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły samochody ratowniczo – gaśnicze. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wozów bojowych i sprzętu znajdującego się w nich a wykorzystywanego do pracy podczas akcji. Dużo radości sprawiły dzieciom pokazy ratownictwa medycznego a szczególnie możliwość bycia poszkodowanym oczywiście tylko teoretycznie. Wielką frajdą dla maluchów było lanie wody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie dzieci wręczyły strażakom pamiątkowy dyplom.