Międzygminne zawody sportowo – pożarnicze 2019

W dniu 19 maja 2019 roku na stadionie w Woli Uhruskiej odbyły się międzygminne zawody sportowo – pożarnicze. Do turnieju stanęły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Kobiece i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z gminy Urszulin, Hańsk i Wola Uhruska. Druhowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7 x 50m oraz ćwiczeniu bojowym. Zawody sędziowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Organizatorem zawodów byli Wójtowie Gmin Urszulin, Hańsk i Wola Uhruska. Rolę gospodarza pełnili strażacy z OSP Woli Uhruskiej, którzy skrupulatnie wypełnili wszystkie nałożone obowiązki umożliwiające równy start wszystkim drużynom biorącym udział w rywalizacji. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych drużyn z poszczególnych gmin.

Podczas zawodów znakomicie wypadły nasze dziewczęta. Reprezentantki Urszulina znalazły się w gronie zwycięzców, zajmując I miejsce w gminie oraz I miejsce w klasyfikacji międzygminnej.

W niezwykle zaciętej rywalizacji zwycięzcami kategorii męskiej w gminie okazali się druhowie z Urszulina, plasując się tym samym na II miejscu w klasyfikacji międzygminnej wśród seniorów. Urszulińską młodzież reprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która także  stanęła na podium.

Drużyny zostały wyróżnione pucharami i nagrodami ufundowanymi przez organizatorów zawodów.  Zwycięzcy będą reprezentować gminę na zawodach powiatowych 16 czerwca br. w Dubecznie.