Pracowita sobota w OSP Urszulin

W dniu 18 maja o godz. 17:00 jednostka OSP Urszulin zadysponowana została do miejscowości Wytyczno. Na miejscu okazało się, że osoby przebywające na brzegu jeziora Wytyckiego zauważyły dryfującą łódź po tafli wody. Podjęto działania by jak najszybciej ustalić czy w łodzi są ludzie. Okazało się, że nie ma zagrożenia ponieważ łódź ktoś wcześniej odczepił od pomostu i jest pusta. W akcji brali również udział strażacy z JRG we Włodawie. W drodze powrotnej do jednostki otrzymaliśmy następne wezwanie tym razem do miejscowości Urszulin.

fot. Patryk Romaniuk

Padający ulewny deszcz spowodował podniesienie stanu wody w rowach i zagłębieniach terenu powodując podtopienia budynków mieszkalnych i gospodarczych. W trakcie wypompowywania wody otrzymaliśmy kolejne wezwanie do miejscowości Andrzejów. Wiejący bardzo silny wiatr powalił drzewo i połamał konary blokując ruch pojazdów na drodze powiatowej Urszulin – Hańsk. Działania strażaków polegały na usunięciu drzew i gałęzi.