Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu włodawskiego

W niedzielę, 17.11.2019 r. o godz. 10:30 w  kaplicy w Suchawie odbyła się uroczysta Msza Święta za zmarłych strażaków z powiatu włodawskiego, którą odprawił Ks. Dariusz Parafiniuk Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.  Na modlitwę przybyli: poczet Komendy Powiatowej PSP we Włodawie,  13 pocztów sztandarowych OSP z terenu powiatu oraz Proporzec MDP Urszulin. W uroczystości wzięli udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie mł. bryg. Paweł Basaj, Prezes Zarządu Oddziału  Powiatowego ZOSP RP we Włodawie, dh Franciszek Gruszkowski a także przedstawiciele władz powiatowych i gminnych  Wiesław Muszyński burmistrz Włodawy, Andrzej Romańczuk starosta włodawski,   oraz strażacy-ochotnicy z całego powiatu.  Przed rozpoczęciem Eucharystii  mł. bryg. Robert Barszczewski odczytał listę zmarłych strażaków z terenu powiatu.

tekst i fot. Iwona Jung