Powitanie nowego wozu strażackiego

W czwartek 17 grudnia 2020 roku o godzinie 20, rozległy się syreny w naszej remizie. Tym razem nie był to sygnał alarmowy, a powitalny. Przy dźwiękach syreny i płonących rac witano nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.  Na placu przed remizą na jego przybycie oczekiwali strażacy i mieszkańcy gminy. Strażackim zwyczajem wóz został ochrzczony szampanem. Był tort i oczywiście wielka radość. Samochód terenowy marki Volvo od firmy „bocar” Sp. z o.o.   wyposażony jest m.in. w napęd 4×4, zbiornik wody o pojemności 4150 l, zbiornik środka o pojemności 415 l, wyciągarkę elektryczną, instalację szybkiego natarcia, nowoczesną autopompę, działko wodno-pianowe.

Nowy samochód stanowi nieocenione wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie i systemu ratownictwa w regionie. Za to Wam drodzy mieszkańcy bardzo serdecznie dziękujemy.

tekst Iwona Jung, fot. Iwona i Andrzej Jung