III Halowy Turniej w piłkę siatkową o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie

Strażacy nie tylko ratują poszkodowanych w wypadkach i gaszą pożary. W sobotę 19 lutego 2022 roku, po dwuletniej przerwie, postawili na sport i integrację. Druhowie  z OSP Urszulin wraz z członami MDP Urszulin wzięli udział  w III Halowym Turnieju w piłkę siatkową o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. Zawody odbyły się w niedawno wyremontowanej w sali sportowej Zespołu Szkół w Urszulinie. Turniej piłki siatkowej o Puchar Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie jest jedną z form szkolenia, polegającą na rozwoju sprawności fizycznej strażaków, niezbędnej w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji turnieju jest w szczególności popularyzacja wśród strażaków kultury fizycznej i sportu, mobilizowanie do stałego podnoszenia sprawności i tężyzny fizycznej oraz integracja strażaków. Organizatorem zawodów był Zarząd OSP Urszulin. Do sportowej rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, a wzajemna rywalizacja dostarczyła wszystkim dużo emocji, radości i zabawy. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna nr 1, drugie miejsce zajęła drużyna nr 2 oraz  ostatnie miejsce trzecia drużyna. Po uroczystym wręczeniu pucharów odbyło się spotkanie integracyjne przy pizzy.

tekst Iwona Jung, fot. Iwona i Andrzej Jung