Pokaz sprzętu strażackiego

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie od lat spotykają się z dziećmi w ramach działań prewencyjnych na rzecz lokalnego środowiska. Starają się zachęcać dzieci do wstępowania w  szeregi OSP już od najmłodszych lat. Coroczny cykl spotkań rozpoczyna się w maju. W tym roku spotkania z dziećmi rozpoczęły się 5 marca o godz. 14:00 przed strażnicą w Urszulinie. Był pokaz sprzętu strażackiego i lanie wody ze strażackiego węża. Dzieci miały możliwość z bliska zobaczyć samochód, wejść do środka, obejrzeć wyposażenie, zapoznać się ze specyfiką pracy strażaków. Pokaz sprawił dzieciom wiele radości. Uczestniczyły w nim dzieci z terenu gminy Urszulin oraz dzieci z Ukrainy. Na zakończenie spotkania było wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek od strażaków.

fot. Julia Szadkowska