Międzynarodowy Dzień Strażaka w Urszulinie 2022

Każdego roku, w dniu 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę „Bogu na chwałę – ludziom na ratunek”. Idee jakie przyświecają strażakom czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana.

W dniu 4 maja 2022 roku uroczystym przemarszem z Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie do kościoła pw. Chrystusa Miłosiernego rozpoczęły się obchody Dnia Strażaków. O godzinie 18:00 druhowie uczestniczyli we Mszy świętej odprawionej w ich intencji przez  ks. Mariana Franczuka.  Na uroczystość strażacy przybyli ze sztandarem oraz proporcem MDP. W trakcie Eucharystii wspominano i modlono się również w intencji zmarłych druhów strażaków. Oprawę muzyczną Mszy uświetnił chór parafialny. Po Mszy uczestnicy przemaszerowali na plac przed strażnicą gdzie wręczono medale, odznaczenia i wyróżnienia. Ciepłe słowa pod adresem strażaków ich pracy i oddania skierował do druhów Tomasz Antoniuk-Wójt Gminy Urszulin. Na uroczystości obecna była również Skarbnik Gminy Urszulin-Hanna Waręciak.

Fot. Iwona i Andrzej Jung, tekst Iwona Jung