Pokaz strażacki dla dzieci

Z okazji  Dnia Strażaka dzieci z grupy „Żółwiki” i „Żabki” z Przedszkola w Urszulinie pod opieką Pań nauczycielek w dniu 12 maja br. odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze specyfiką swojej pracy, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz innych miejscowych zagrożeń, dzieci dowiedziały się jak i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły samochody ratowniczo – gaśnicze. Dzieci miały możliwość zobaczenia z bliska wozów bojowych i sprzętu znajdującego się w nich a wykorzystywanego do pracy podczas działań ratowniczych. Dużo radości sprawiły dzieciom pokazy ratownictwa medycznego a szczególnie możliwość bycia poszkodowanym oczywiście tylko teoretycznie. Wielką frajdą dla maluchów było lanie wody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały opowieści o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie dzieci w ramach podziękowania wręczyły strażakom pamiątkowy dyplom.