Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Po dłuższej przerwie spowodowanej ustanowieniem określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 w dniu 12 czerwca 2022 roku na stadionie sportowym w Stawkach gmina Włodawa zostały rozegrane Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTiF. Do zawodów stanęło 8 MDP z 4 gmin powiatu włodawskiego i miasta Włodawy, w tym 2 drużyny dziewczęce i 6 chłopięcych. Młodzi strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach tj. bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe.

Klasyfikacja generalna dziewcząt przedstawia się następująco:

1 miejsce MDP Hańsk,

2 miejsce MDP Wola Uhruska,

Klasyfikacja generalna chłopców przedstawia się następująco:

1 miejsce MDP Włodawa,

2  miejsce MDP Urszulin I,

3 miejsce MDP Wola Uhruska,

4 miejsce MDP Różanka,

5 miejsce MDP Hańsk,

6 miejsce Urszulin II.

Zmagania młodych strażaków sędziowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Zawody zorganizowali: Oddział Powiatowy Związku OSP RP we Włodawie, Komenda Powiatowa PSP we Włodawie, Starostwo Powiatowe we Włodawie, Miasto Włodawa, Wójtowie Gmin Powiatu Włodawskiego.

Wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe a trzy najlepsze w poszczególnych kategoriach puchary.

tekst Stanisław Artymiuk, foto Kacper Olszewski