Zawody sportowo-pożarnicze w Stawkach

Dwadzieścia jeden drużyn reprezentujących jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu włodawskiego wzięło w dzisiejszym 19 czerwca udział w Międzygminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych oraz Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych w Stawkach (dwadzieścia drużyn męskich, jedna drużyna kobieca). Zgodnie z regulaminem druhny i druhowie mieli do wykonania dwa ćwiczenia na czas. Zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych, rozegrane zostały na stadionie sportowym w dwóch konkurencjach:

• sztafecie z przeszkodami
  • ćwiczenie bojowe

Nad ich przebiegiem czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP we Włodawie. Jedyną kobiecą drużynę wystawiła jednostka OSP Włodawa.

Klasyfikacja końcowa zawodów gminy Urszulin przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Nowe Załucze

2 miejsce OSP Andrzejów

3 miejsce OSP Urszulin

4 miejsce OSP Wereszczyn

Klasyfikacja generalna zawodów:

1. Stawki , 2. Hanna, 3.  Dołhobrody, 4.  Wołoskowola, 5.  Orchówek, 6.  Holeszów, 7.  Osowa, 8. Wola Uhruska, 9.  Wyryki, 10.  Różanka, 11.  Zaświatycze, 12.  Stary Brus, 13.  Sobibór, 14.  Włodawa, 15.  Zbereże, 16.  Nowe Załucze, 17.  Uhrusk, 18.  Andrzejów, 19.  Urszulin, 20.  Wereszczyn.

Tegoroczne zawody miały wyjątkowy charakter, gdyż odbyły się po dwuletniej przerwie spowodowanej COVID-19. Na trybunach zasiedli przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych. Urszulin reprezentował wójt Tomasz Antoniuk.

Test Iwona Jung, foto Andrzej Jung