Powiatowe obchody Dnia Strażaka

W dniu 7 maja br. we Włodawie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Uroczysta msza święta odprawiona w intencji strażaków była potwierdzeniem i dowodem uznania oraz wdzięczności dla bezinteresownej służby druhów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu włodawskiego.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka były także okazją do wręczenia awansów, odznaczeń oraz podziękowań funkcjonariuszom PSP, strażakom OSP, osobom zasłużonym dla ochrony przeciwpożarowej oraz przedstawicielom instytucji, które wspomogły finansowo jednostki.

W uroczystości uczestniczyli strażacy PSP oraz druhny i druhowie OSP z całego powiatu, władze samorządowe, oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Święto strażackie przebiegło uroczyście, a zakończyło się wspólnym  poczęstunkiem. Dla strażaków była to okazja do wspomnień i refleksji nad trudną, odpowiedzialną acz piękną służbą.

foto i tekst Andrzej Jung