PIKNIK RODZINNY

W dniu 8 czerwca 2024 r. na terenie Parku Rekreacyjnego w Urszulinie odbył się „PIKNIK RODZINNY”, do którego organizacji aktywnie włączyli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Najważniejszym punktem imprezy był  bieg „Małego strażaka” dedykowany dla dzieci w trzech grupach wiekowych: grupa I – wiek 3-4 lata, grupa II – wiek 5-6 lat, grupa III – wiek 7-8 lat.  Ponad 90 dzieci wzięło udział w zawodach. Ich zadaniem było pokonanie wymagającego toru przeszkód. Wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach otrzymały na starcie koszulki z pakietem energetycznym oraz -po zakończonym biegu – pamiątkowe medale.

Po zawodach strażacy zorganizowali pokaz ratownictwa technicznego i medycznego. Zaprezentowali swoje wyszkolenie i sprzęt. Podczas pokazu gasili pożar, zabezpieczali teren akcji ratowniczej oraz udzielali pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Druh Adam Panasiuk, obecny Wójt Gminy Urszulin, oprowadził uczestników ścieżką edukacyjną „Szlak powstańczy – Bój pod Urszulinem”. Trasa ma swój początek na przeciw parku rekreacyjnego. Na szlaku znajdziemy 6 tablic, które dokładnie opisują przebieg bitwy. Na końcu ścieżki w hołdzie poległym powstańcom ustawiono dębowy krzyż. Inicjatorem utworzenia ścieżki oraz autorem tekstów na tablicach umieszczonych na ścieżce opisujących przebieg bitwy jest druh Adam Panasiuk.

fot. Iwona Jung, Andrzej Jung