Jubileusz 90-lecia powstania jednostki OSP w Starym Brusie

 

W dniu dzisiejszym (23 sierpnia 2015 r.) jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Brusie obchodzi jubileusz 90-lecia powstania jednostki. W uroczystości tej miał zaszczyt brać udział poczet sztandarowy OSP Urszulin. Obchody rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Włodawy. Uroczystości rozpoczęły się w miejscowym kościele o godzinie 11.30. Po uroczystej Mszy Świętej członkowie OSP Stary Brus oraz zaproszeni goście udali się na dalsze uroczystości przed remizą.

Uroczystości zgromadziły mieszkańców oraz sympatyków pożarnictwa. Nie zabrakło również przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz lokalnych władz powiatowych i gminnych. Strażaków uhonorowano odznaczeniami za służbę dla pożarnictwa.

Jednostka OSP w Starym Brusie jest najstarszą jednostką w gminie Stary Brus. To także jedyna jednostka w tej gminie, która działa w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i która ma Młodzieżową Drużynę Pożarniczą.