MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI ZMARŁYCH STRAŻAKÓW

 

Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych.  O swoich zmarłych kolegach pamiętają również strażacy. Wspólna modlitwa za zmarłych druhów jest odprawiana co roku w poszczególnych parafiach naszej gminy. W tym roku ten dzień przypadł na 7 listopada. Ten rodzaj wspominania strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę jest już tradycją zapoczątkowaną 10 lat temu przez byłego proboszcza parafii w Urszulinie ks. Bogdana Kozioła.

Kontynuując tę piękną tradycję  na uroczystość przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP i Zarządu Powiatowego OSP we Wlodawie oraz strażacy z OSP z całej gminy. Na mszy nie zabrakło władz powiatowych i gminnych. Przed rozpoczęciem mszy świętej, Ryszard Kiryk – Komendant Gminny OSP RP w Urszulinie uformował z delegacji poszczególnych jednostek oraz MDP kolumnę, która w zwartym szyku przemaszerowała do kościoła.

Mszy Świętej przewodniczył miejscowy proboszcz ks. Marian Franczuk. a homilię wygłosił ksiądz kapelan kanonik Stanisław Dadas. Bardzo głęboko zapadły w nasze serca słowa  z jego homilii  skłaniając do zastanowienia i zadumy nad codziennością życia. Ksiądz Stanisław Dadas podczas homilii zapoznał nas z pięknym wierszem autorstwa zmarłego dr Czesława Janiszewskiego, którego słowa stanowiły refleksję na temat istoty upływającego czasu.

Uroczystość uświetniła piękna oprawa muzyczna chóru parafialnego Parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie.

Listę zmarłych strażaków z terenu gminy Urszulin odczytał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Urszulinie Mariusz Kucharski.

Po mszy świętej druhowie złożyli symboliczne znicze na grobach zmarłych strażaków.