Festyn w Dębowcu

Mieszkańcy sołectwa Dębowiec w dniu 29 maja br. bawili się na VI festynie rodzinnym. Atrakcji nie brakowało a wszystkim dopisywał dobry humor. Były konkurencje i gry sportowe oraz malowanie twarzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w  Urszulinie na zaproszenie organizatorów zorganizowali pokazy dla uczestników festynu.  Na tegorocznych pokazach każdy mógł z bliska zobaczyć a nawet dotknąć urządzeń, z których strażacy korzystają podczas akcji ratowniczo – gaśniczych. Można było sprawdzić jak działają strażackie węże, kurtyna wodna i działko na samochodzie gaśniczym. Dzieci miały również okazję zobaczyć sprzęt do ratownictwa technicznego i do udzielania pierwszej pomocy. Strażacy opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali możliwości samochodu i sprzętu ratowniczego znajdującego się na jego wyposażeniu. Dzieci dowiedziały się także, że oprócz gaszenia pożarów strażacy pomagają ludziom w najtrudniejszych sytuacjach takich jak wypadki samochodowe, huragany, powodzie i podtopienia.