RAJD ROWEROWY

W dniu 13.06.2015 r. odbył się RAJD ROWEROWY zorganizowany przez  Gminną Biblioteką Publiczną w Urszulinie w ramach akcji „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2015”

Rajd odbył się szlakiem miejsc związanych z publikacją pt. „Dzieje pożarnictwa w Urszulinie i okolicy” autorstwa  Adama Panasiuka, Mariusza Kucharskiego i Andrzeja Stefanowicza.

Trasa rajdu wiodła z Urszulina, przez Wolę Wereszczyńską, Nowe Załucze do Starego Załucza.

Na początku rajdu przy strażnicy OSP Urszulin druh Ryszard Kiryk -Naczelnik OSP Urszulin przywitał uczestników rajdu i opowiedział historię jednostki. Po prelekcji odbył się pokaz sprzętu oraz wyposażenia samochodów gaśniczych.

W Woli Wereszczyńskiej oraz Załuczu Nowym strażacy serdecznie przywitali uczestników rajdu, przedstawili historię jednostek, opowiedzieli o swoich akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz pokazali sprzęt gaśniczy.

Zakończenie rajdu odbyło się w Ośrodku Dydaktyczno – Muzealnym Poleskiego Parku Narodowego w Załuczu Starym, gdzie odbył się  konkurs o tematyce  strażackiej oraz  rozpalono ognisko, każdy mógł upiec sobie kiełbaskę i w cieniu odpocząć. Ostatnim punktem rajdu było uroczyste wręczenie dyplomów i książek.