Halowy turniej piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

18 stycznia 2017 r. w hali sportowej w Woli Uhruskiej odbył się kolejny halowy turniej piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do sportowej rywalizacji przystąpiło siedem zespołów w dwóch kategoriach wiekowych – szkół podstawowych (3 drużyny) i gimnazjach (4 drużyny). Młodzi piłkarze – strażacy  reprezentowali OSP ze Starego Brusa, Hańska, Urszulina i Woli Uhruskiej. Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”  i „5 + 1” (bramkarz i pięciu zawodników w polu). Po wyrównanej i zaciętej walce w obu kategoriach zwyciężyli gospodarze. Drugie miejsce w szkołach podstawowych zajęła MDP z Hańska, a trzecie z Urszulina. W kategorii gimnazjów drugie miejsce wywalczyli druhowie z Hańska, trzecie ze Starego Brusa, czwarte z Urszulina. Warto podkreślić start dziewcząt, które dzielnie rywalizowały z chłopcami oraz dobrą organizację turnieju. Gospodarze zapewnili uczestnikom napoje i gorący posiłek. Wynik sportowy jest oczywiście ważny, ale liczy się także udział, sportowe współzawodnictwo i dobra zabawa w okresie zimowych ferii.

Tekst Andrzej Stefanowicz

Turniej piłkarski (1) Turniej piłkarski (2) Turniej piłkarski (3) Turniej piłkarski (4) Turniej piłkarski (5)