Strażacy Ochotnicy dzieciom

4 maja, swoje święto obchodzili strażacy. To oni zazwyczaj pierwsi na miejscu zdarzenia ryzykują własnym życiem, aby ratować nasze. Nie ma znaczenia czy chodzi o ratowanie ofiar wypadków drogowych, pożarów czy też, tych, którzy ucierpieli np. podczas huraganu czy powodzi zawsze służą pomocą, gdy ktoś jej potrzebuje. Z tej okazji strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Urszulinie zaprezentowali przedszkolakom z Przedszkola w  Urszulinie sprzęt pożarniczy. Pokazano w ten sposób dzieciom, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również wzywani są do wypadków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy. W czasie wizyty strażacy pokazali, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Uczono zasad zachowania się i powiadamiania straży w przypadku zagrożenia. Dzieci na zakończenie wizyty wręczyły strażakom kwiaty i okolicznościowe laurki z obrazkami dotyczącymi pracy strażaków oraz podziękowania.