Rajd rowerowy przedszkolaków-pokaz sprzętu strażackiego

W dniu 11.06.2016 r. w trakcie rajdu rowerowego przedszkolaków z rodzicami do Ośrodka Muzealno- Dydaktycznego w Starym Załuczu, druhowie  z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Urszulinie zorganizowali pokaz sprzętu strażackiego i udzielania kwalifikowanej  pierwszej  pomocy medycznej. Na samym początku strażacy opowiedzieli  o zasadach alarmowania straży pożarnej, gdzie dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat znajomości numerów alarmowych do służb ratunkowych. Dzieci były zarówno poszkodowanymi jak i ratownikami. Pomagały przy resuscytacji, zaopatrywaniu złamań i ran, zakładały kołnierz ortopedyczny czy też pomagały strażakom przygotować poszkodowanego do transportu w bezpieczne miejsce. Następnie opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali możliwości samochodów i sprzętu gaśniczego znajdującego się na ich wyposażeniu.

Na koniec strażacy wspólnie z przedszkolakami przy ognisku piekli kiełbaski  a następnie  wręczyli uczestnikom rajdu książkę „Dzieje pożarnictwa w Urszulinie i okolicy”.